TRT 1'in yeni dizisi Gönül Dağı ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. İlk bölümden tam not alan Gönül Dağı dizisinin nerede çekildiği de merak konusu oldu. Bozkır'da yaşayanların hayatını anlatan Gönül Dağı dizisi ekrana yansıttığı eşsiz güzellikleriyle hayranlarını etkilemeye devam ediyor. Peki Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisinin çekildiği Gedelli nerede? işte yanıtları...

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

17 Ekim 2020 Pazar akşamı TRT 1 ekranında seyirciyle buluşan Gönül Dağı dizisi, tanıtımları yapılan dizinin yapımcılığını Köprü Film üstleniyor. Tanıtımlarının ardından ilgi gören Gönül Dağı dizisi fragmanlarda yılkı atları, bozkır toprakları görsel şölen sunuyor. İzleyenleri duygulandıracak hikayelerle ekranlara gelecek Gönül Dağı dizisi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan'ın başrollerinde yer aldığı iddialı yapım, Mustafa Çiftçi'nin hikayelerinden senaryolaştırıldı.

İLİŞKİLİ HABERGönül Dağı'nın Dilek'i Gülsim Ali İlhan kimdir, kaç yaşında, nereli?

GÖNÜL DAĞI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Sevdiklerine kavuşamayan aşıkların, savurduğu taşlarla kol kanat gerenlerin hikayelerinin anlatıldığı Gönül Dağı dizisi; düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali yılkı atlarıyla izleyenlere adeta görsel şölen sunacak.

Gönül Dağı dizisinin çekimleri, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Dizide görünen Gedelli köyü, günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

İLİŞKİLİ HABER

Gönül Dağı'nın Cemile'si Nazlı Pınar Kaya kimdir?

İLİŞKİLİ HABER

Gönül Dağı Dilek’in annesi Gülsüm öğretmen kimdir? Ulviye Karaca kimdir ve kaç yaşında?

BİR YORUM YAPIN 26

Elvin 1 hafta önce

Çok güzel bir dizi 2sezonunu beklemeye devam edecem oyuncularıda çok güzel gerçeği hayatı anları yorrr çok sevdim böyle diziler hep bekleriz

Temel 1 ay önce

Eseri yazarı kozmopolitik,Yozgatta doğmuş Niğdede büyümüş,babası eskişehirli,annesi,gedellili bunun gibi bişey bence

Toplam 3 beğeni

Hasan 1 ay önce

Kardeş dizi Yozgat hikayelerinden senaryolaştı. Daha ne Niğdesi. Adamlar 66 bağırlarına basıyor. Gedelliyi çekim gereği koymuşlar. Dizi gerçekte Yozgat'ta geçiyor.

Toplam 0 beğeni

Tapar 1 ay önce

Dizi tami tamina bir Ulu Türk Töresini gelenek,görenegini,örf ve davranislarini ayrica derin kökleri olan dayanismanin tamamini sergiliyir. Her hafta diziyi dört gözle bekliyoruz. Yapimi gerceklestiren herkese saglik dilerim.

Toplam 2 beğeni

Mehmet incedere 2 ay önce

Bu vatan bizim gedelli de bizim 66 Yozgat Eskipazar da bizim bir niğdeli ve edikli li olarak diz müthiş Eskişehir Sivrihisar da çok mükemmel ne güzel örf ne güzel anane ne güzel kültür dizi si allah razı olsun bu projeyi hayata geçirenler e emek verenlere bize böyle gelin gadasını aldıklarım

Toplam 7 beğeni

Tapar Dagli 1 ay önce

Mehmet bey , sag olun. Ne de icten bir aciklama yapmissiniz. Ben de Kars liyim. Bu diziyi ailece izleriz. Oradaki manevi duygu bagi,gelenek,görenek,töre Kars“ta da var, Biz Ulu Türk“ler buyuz. Esen kalin

Toplam 1 beğeni

erce 3 ay önce

66 ne alaka 51 olmalıydı bir Niğdeli olarak üzüldüm dizide yozgatla ilgili ne var acaba

Toplam 1 beğeni

Hasan 2 ay önce

Evet şimdi söylüyorum. Dizi "Bozkırda 66" hikayelerinden senaryolaştı. Dizi bir Yozgat hikayesidir. Şu konuya da açıklık getiriyim. Sefer ilçeye gitmek içinEskipazar, Eskipazar.. diye dolmuş durağında seslenir. Eskipazar Yozgatın bir mahallesidir. Hikayede mekan olarak Yozgat Çamlık Eskipazar mahallesi ve Yozgat'ın bir kasabasinda geçiyor. Gedelliyi öylesine koydular.

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun